Kurucu

SERHAT SÖKÜCÜ

11 Haziran 1985 yılında Gaziantep'te doğdu. Mehmetçik İlkokulunu bitirdikten sonra Gaziantep Merkez Anadolu Lisesinde eğitimine devam etti. 2003 yılında Ege Üniversitesi Fizik Bölümüne girdi. Daha üniversite 4.sınıf öğrencisiyken İzmir Kavram Dershanesinde öğretmenliğe başladı. Üniversite yıllarında sayısız Fizik Kongresine katıldı. Ege Üniversitesi Fizik Topluluğunda çalışmalar yaptı. Bodrum Türk Fizik Derneği Çalıştayında görev aldı.

Öğretmenlik onun için bir tutkuydu. Doğduğu günden beri evleri fizik kitaplarıyla dolu bir ailenin, üniversite dershanesi kurucusu olan rahmetli Muharrem Sökücü'nün oğluydu.

Üniversite eğitimini tamamladıktan sonra doğduğu şehre geri döndü. Gaziantep Üniversitesinde Yüksek Lisans yaptı. Dokuz Eylül Üniversitesinde koçluk eğitimi aldı. 2009 yılında Gaziantep Üniversite Dershanesinde göreve başladı. Daha sonra Hilmi Kırşan Anadolu Lisesi, Simya Koleji, Üniversite Dershanesi kurucu ortaklığı yaptı.

23 Aralık 2019'da Fİ AKADEMİ'yi kurdu. Evli ve bir kız babası olan Serhat Sökücü, Fİ AKADEMİ Kurucu Temsilcisi ve Fizik Öğretmeni olarak görevine devam etmektedir.

 

Kurucu

ÖMER İLKBAŞARAN


Üniversite sınav tercihlerinde sadece kimya bölümünü sıralamasına alan Ömer İlkbaşaran, temel eğitimini 10,5 yılda memleketi Hatay’da tamamlayarak, yüksek öğrenimini geçilemeyen kalemiz olan Çanakkale’de yine 3,5 yılda dereceyle bitirmiştir.


En büyük hobisi olan masa tenisinde milli takım oyuncusu olarak çeşitli dereceleri bulunmaktadır. Eşi ve 2 çocuğu ile birlikte evinde kurduğu müzik stüdyosunda, ailecek müzik çalışmalarına da oldukça yoğun vakit ayırmaktadır. 1999 yılında başladığı öğretmenliği çeşitli kurumlarda icra etmiştir. Eğitmenlik hayatının üçüncü durağı olan Kolej Vakfı'nın hayatındaki yeri her zaman farklı olmuştur ve olacaktır.


İlkbaşaran, son olarak 2019 yılında Fi Akademiyi kurdu. Halen Gaziantep’in en prestijli kurumu olan Fi Akademi'de öğretmen ve kurucu olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Kurucu

ALİ İLKER YOKAK

15.03.1974 yılında doğdu. Lisans eğitimini İnönü Üniversitesi Biyoloji Bölümünde, Yüksek Lisansını Gaziantep Üniversitesi Biyoloji Ana Bilim Dalı Entomoloji alanında yaptı.

2004 yılında geldiği Gaziantep'te MEK dershanesi ve ardından Sedat Akdoğan Okullarında kurucu ve öğretmen olarak uzun yıllar çalıştıktan sonra 2019 yılında Gaziantep Fi Akademi'yi kurdu.


Boş zamanlarında trekking ve basketbol oynayan Ali İlker Yokak evlidir ve 2 çocuk babasıdır. 
Halen Gaziantep Fi Akademi de kurucu ve biyoloji öğretmeni olarak çalışmaktadır.